Κυριακή, 28 Φεβρουαρίου, 2021

Συντάκτης: admin

Hellenic Drift Championship-Η συνέχεια στο Λουτράκι!
3 0
Read Time47 Second

5ος γύρος στο Πρωτάθλημα ,μετά την Χίο,στο Λουτράκι. Προτελευταίος αγώνας για φέτος και αν και στην κατηγορία Pro o Γιώργος Λαγός είναι πολύ κοντά στον τίτλο του πρωταθλητή , κατακτώντας την 1η θέση στους 3 απο τους 4 αγωνες μέχρι τώρα με τον Παπαγεωργίου να τον ακολουθεί.

Στην legal τίποτα δεν έχει ξεκαθαρίσει και οι διεκδικητές του τίτλου παραμένουν πολλοί. Απο 2 πρώτες θέσεις μετράνε Βερνίκος και Ράπτης ,με Τσιάκα και Κλωνάρη να ακολουθούν αλλά η κατηγορία που συγκέντρωσε φέτος τις περισσότερες νέες συμμετοχές, έχει δρόμο ακόμα αφού όπως βλέπουμε ,όλοι “ανεβαίνουν” οδηγικά αγώνα με αγώνα.

Στις 24 και 25 του Οκτώβρη, στην σχολή Μηχανικού στο Λουτράκι, θα κριθούν πολλα για την συνέχεια καθώς η νέα χάραξη της πίστας αφαιρεί το ¨πλεονέκτημα¨ από όσους την ¨γνώριζαν¨.

Το Sportal tv…ξέρετε.

Συντονιστείτε το πρωί της Κυριακής στο δικό σας κανάλι όπου μαζί με τον Νικήτα Fakar θα σας μεταφέρουμε όλη την δράση από το Λουτράκι ,ζωντανά στις οθόνες σας.

Happy
Happy
40 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
60 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Drift , Dragster και Gp στην Μυτιλήνη-Θα είμαστε και εμείς εκεί!!
0 0
Read Time40 Second

Ο πιο δυνατός αγώνας που έχει ποτέ γίνει στην Μυτιλήνη !!

Την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου το αεροδρόμιο Πολιχνίτου θα φιλοξενήσει 3 αγώνες αυτοκινήτου , Drift , Dragster και Gp.
Για πρώτη φορά σε αγώνα στην Μυτιλήνη μαζεύονται τόσες πολλές και δυνατές συμμετοχές !!
6 πρωταγωνιστές από το πανελλήνιο πρωτάθλημα Drift θα έρθουν στο νησί για να σας χαρίσουν ένα ανεπανάληπτο θέαμα και τρελές καπνισμένες μάχες !!
Ο νικητής του τελευταίου αγώνα του πανελληνίου πρωταθλήματος Λαγός μαζί με τους ορεξάτους Χρυσανθόπουλο , Νταή , Ξύστρα , Δαγλή και Νταγιαμά θα σας κάνουν να μην μπορείτε να δείτε τον διπλανό σας από τον καπνό !!
Εκτός από το Drift θα γίνει και dragster και Gp tuning , με πολλές και δυνατές συμμετοχές.

Το Sportal  θα είναι εκεί και από νωρίς την Κυριακή ,όσοι είναι εκτός Μυτιλήνης ,επιβάλετε να συντονιστούν και να απολαύσουν έναν πολύ δυνατό ,τριπλό, αγώνα!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Άγιος Ιερόθεος-Αιολικός ζωντανά στο Sportaltv!
0 0
Read Time38 Second


Η επιστροφή των ομάδων του 7ου ομίλου στην αγωνιστική δράση μετά το ρεπό της περασμένης εβδομάδας, βρίσκει το ενδιαφέρον στο… κατακόρυφο! Σε μία από τις πλέον ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις της Κυριακής για την 15η αγωνιστική, ο Άγιος Ιερόθεος υποδέχεται στο γήπεδο της Χωράφας τον Αιολικό, σε παιχνίδι που εκ προοιμίου χαρακτηρίζεται αμφίρροπο.
Οι Περιστεριώτες του Πάρη Κωνσταντακόπουλου θέλουν να πετύχουν μία δεύτερη συνεχόμενη νίκη μετά από εκείνη στη Χαλκίδα πριν από δύο εβδομάδες, προκειμένου να πλησιάσουν ακόμη περισσότερο την παραμονή στην Κατηγορία.
Από την άλλη, οι Μυτιληνιοί του Απόστολου Στύλου θα επιδιώξουν να πετύχουν εκείνο το τρίποντο, που θα κάνει τον στόχο της δεύτερης θέσης να μοιάζει ακόμη πιο κοντινός.
Την αναμέτρηση θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ζωντανά μέσα από τη διαδικτυακή πλατφόρμα του Sportaltv.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 8ου ομίλου
0 0
Read Time42 Second

Τα αποτελέσματα
ΑΕ Ερμιονίδας-Μανδραϊκός 3-0
ΑΕ Λέρνας-Παναρκαδικός 3-0
Πάμισος-ΑΟ Κατασταρίου αναβλ.
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα 1-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου 0-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Ασπρόπυργος 0-4
ΑΟ Υπάτου-Παναργειακός 0-1

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Β. Γκολ

1.Καλαμάτα 39 24-3
————————————————–
2.Παναργειακός 36 27-5
————————————————–
3.Ασπρόπυργος 35 33-5
4.ΑΟ Κατασταρίου 25 18-10
5.ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου 25 19-11
6.ΑΕ Ερμιονίδας 24 15-9
7.ΑΟ Υπάτου 18 12-9
8.Μανδραϊκός 17 14-18
9.Αστέρας Βλαχιώτη 17 17-25
—————————————————
10.Αμβρυσσέας Διστόμου 17 17-14
11.Παναρκαδικός 16 20-24
12.ΑΕ Λέρνας 12 9-20
13.Πάμισος 4 7-34
14.ΑΟ Εικοσιμίας 1 0-45
*ΑΟ Υπάτου και ΑΟ Εικοσιμίας έχουν ένα ματς λιγότερο (παίζουν την Τετάρτη)

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
ΑΕ Λέρνας-ΑΕ Ερμιονίδας
Μανδραϊκός-Πάμισος
Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΟ Κατασταρίου-Αμβρυσσέας Διστόμου
Καλαμάτα-ΑΟ Εικοσιμίας
ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου-ΑΟ Υπάτου
Ασπρόπυργος-Παναργειακός

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 7ου ομίλου
0 0
Read Time31 Second

Τα αποτελέσματα
Καλλιθέα-Χαραυγιακός 1-1
Θύελλα Καμαρίου-Απόλλων Ερέτριας 3-0
Αιολικός-Κόρινθος 4-0
Αιγάλεω-Άγιοι Ανάργυροι 2-1
ΑΟ Χαλκίδας-Άγιος Ιερόθεος 0-2
Ηλυσιακός-Πανθηραϊκός 1-1

Βαθμολογία (14 αγωνιστικές)
Β Γκολ

1.Αιγάλεω 37 31-11
—————————————————-
2.Ηλυσιακός 27 20-10
—————————————————-
3.Αιολικός 25 18-10
4.Πανθηραϊκός 22 18-13
5.Άγιοι Ανάργυροι 20 12-10
6.Άγιος Ιερόθεος 17 20-16
7.Θύελλα Καμαρίου 16 20-20
8.ΑΟ Χαλκίδας 15 9-15
—————————————————-
9.Κόρινθος 15 8-18
10.Χαραυγιακός 13 9-11
11.Καλλιθέα 12 7-8
12.Απόλλων Ερέτριας 5 6-36

Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Χαραυγιακός-Απόλλων Ερέτριας
Κόρινθος-Καλλιθέα
Άγιοι Ανάργυροι-Θύελλα Καμαρίου
Άγιος Ιερόθεος-Αιολικός
Πανθηραϊκός-Αιγάλεω
ΑΟ Χαλκίδας-Ηλυσιακός

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 6ου ομίλου
0 0
Read Time39 Second

Τα αποτελέσματα
Διαγόρας Ρόδου-Αχαρναϊκός 1-0
Ιάλυσος-Παναιγιάλειος 3-0
Νίκη Τραγανού-Παλληνιακός 2-2
Πανμοβριακός-ΠΑΟ Βάρδας 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Αστέρας Αμαλιάδας 3-0
Πανηλειακός-Φοίβος Κρεμαστής 2-0
Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Αγ. Β. Γκολ

1.Ιάλυσος 14 37 28-6
———————————————————–
2.Διαγόρας Ρόδου 14 31 23-6
———————————————————–
3.ΠΑΟ Βάρδας 14 23 17-12
4.Παλληνιακός 14 22 23-17
5.Πανηλειακός 14 22 17-13
6.Θύελλα Ραφήνας 14 21 17-14
7.Διαγόρας Βραχνέικων 13 17 16-12
8.Νίκη Τραγανού 14 17 15-22
————————————————————
9.Πανμοβριακός 14 15 12-17
10.Αχαρναϊκός 13 14 13-11
11.Παναιγιάλειος 14 13 14-23
12.Φοίβος Κρεμαστής 14 8 7-24
13.Αστέρας Αμαλιάδας 14 3 2-27

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
Ιάλυσος-Διαγόρας Ρόδου
Αχαρναϊκός-Διαγόρας Βραχνέικων
Παναιγιάλειος-Νίκη Τραγανού
Παλληνιακός-Θύελλα Ραφήνας
ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός
Αστέρας Αμαλιάδας-Φοίβος Κρεμαστής
Ρεπό: Πανμοβριακός Ριόλου


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 5ου ομίλου
0 0
Read Time39 Second

Τα αποτελέσματα
Ατρόμητος Πειραιά-Αμπελακιακός 1-1
AE Νεάπολης-Κερατσίνι 2-3
Ιωνικός-Γιούχτας 0-0
Επισκοπή-Προοδευτική 0-2
ΑΟ Παλαιλόχωρας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2
ΠΟ Ατσαλένιου-ΟΦ Ιεράπετρας 3-2
Ρεπό: Εθνικός Πειραιά

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Αγ. Β. Γκολ

1.ΟΦ Ιεράπετρας 14 31 25-6
———————————————————–
2.Εθνικός Πειραιά 13 28 22-9
———————————————————–
3.Γιούχτας 14 24 17-8
4.Ιωνικός 14 23 12-9
5.Κερατσίνι 14 22 16-13
6.Επισκοπή 14 21 24-15
7.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 14 18 13-14
8.ΠΟ Ατσαλένιου 14 17 10-11
———————————————————–
9.Αμπελακιακός 13 16 11-16
10.Προοδευτική 14 15 9-13
11.ΑΟ Παλαιόχωρας 14 11 12-25
12.ΑΕ Νεάπολης 14 8 10-27
13.Ατρόμητος Πειραιά 14 8 10-25

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
ΑΕ Νεάπολης-Ατρόμητος Πειραιά
Αμπελακιακός-Εθνικός Πειραιά
Κερατσίνι-Ιωνικός
Γιούχτας-ΑΟ Παλαιόχωρας
Προοδευτική-ΠΟ Ατσαλένιου
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΟΦ Ιεράπετρας
Ρεπό: Επισκοπή

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 4ου ομίλου
0 0
Read Time48 Second

Τα αποτελέσματα
ΑΟ Σελλάνων-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1
Νίκη Βόλου-ΑΟ Στυλίδας 8-0
ΓΣ Αλμυρός-Φωκικός 0-0
Απόλλων Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 1-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.
Αστέρας Ιτέας-Πιερικός 2-1
ΑΣ Μετέωρα-Ολυμπιακός Βόλου 2-0

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Β. Γκολ

1.Νίκη Βόλου 38 42-4
————————————————–
2.Ολυμπιακός Βόλου 35 39-9
————————————————–
3.ΑΣ Μετέωρα 24 21-10
4.ΓΣ Αλμυρός 23 16-10
5.Αστέρας Ιτέας 22 18-13
6.Θησέας Αγριάς 20 14-19
7.ΑΟ Σελλάνων 19 17-15
8.Απόλλων Μακρυχωρίου 17 14-18
9.Πιερικός 16 18-19
—————————————————
10.Οικονόμος Τσαρ. 16 16-22
11.ΑΟ Στυλίδας 14 13-35
12.Φωκικός 12 8-19
13.Αχιλλέας Νεοκ. 11 13-23
14.Αναγέννηση Καρδ. 1 7-40
*Εκκρεμεί η 13η αγωνιστική (23/1)
*ΑΣ Μετέωρα και Αστέρας Ιτέας έχουν ένα ματς λιγότερο (θα παίξουν στις 30/1)

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 23/1)
ΑΟ Σελλάνων-Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας-Θησέας Αγριάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου-Πιερικός
ΓΣ Αλμυρός-Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΣ Μετέωρα
Αστέρας Ιτέας-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 3ου ομίλου
0 0
Read Time57 Second

Τα αποτελέσματα
Μακεδονικός Φούφα-ΑΕ Λευκίμμης (30/1)
Θεσπρωτός-Τηλυκράτης 0-1
Αχέρων Καναλακίου-Κρόνος Αργυράδων 1-0
Γρεβενά Αεράτα-Μ. Αλέξ. Καλλιθέας (30/1)
Μακεδονικός Σιάτιστας-Θρίαμβος Σερβιανών (30/1)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Σούλι Παραμυθιάς 2-1
Ρεπό: ΑΟ Φλωριάδας

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Αγ. Β. Γκολ

1.Μακεδονικός Φούφα 13 27 23-13
————————————————————-
2.Ναυπακτιακός Αστέρας 14 26 25-12
————————————————————-
3.Σούλι Παραμυθιάς 14 25 24-14
4.Κρόνος Αργυράδων 14 24 13-7
5.Θεσπρωτός 14 23 21-10
6.Αχέρων Καναλακίου 13 23 19-9
7.ΑΕ Λευκίμμης 12 22 23-9
8.Τηλυκράτης 14 21 15-14
————————————————————-
9.Μ. Αλέξ. Καλλιθέας 12 20 16-12
10.Θρίαμβος Σερβιάνων 13 16 14-11
11.Μακεδονικός Σιάτιστας 12 5 10-25
12.Γρεβενά Αεράτα 12 2 4-39
13.ΑΟ Φλωριάδας 13 -1 0-32
*Εκκρεμεί η απόφαση για την τύχη του αγώνα Αχέρων Καναλακίου-Μ. Αλέξ. Καλλιθέας
*Μακεδονικός Σιάτιστας και Γρεβενά Αεράτα έχουν ένα ματς λιγότερο (παίζουν την Τετάρτη)
*Στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης τριών βαθμών με απόφαση της Π.Ε. της ΕΠΟ

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
Θεσπρωτός-Μακεδονικός Φούφα
ΑΕ Λευκίμμης-ΑΟ Φλωριάδας
Τηλυκράτης-Αχέρων Καναλακίου
Κρόνος Αργυράδων-Μακεδονικός Σιάτιστας
Μ. Αλέξ. Καλλιθέας-Ναυπακτιακός Αστέρας
Θρίαμβος Σρρβιανών-Σούλι Παραμυθιάς
Ρεπό: Γρεβενά Αεράτα

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 2ου ομίλου
0 0
Read Time49 Second

Τα αποτελέσματα
ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0
Αλμωπός Αριδαίας-ΠΟ Τρίγλιας 2-0
Άρης Παλαιοχωρίου-Ερμής Αμυνταίου 3-2
Βέροια-Μακεδονικός 3-1
Ολυμπιακός Κυμίνων-Νίκη Αγκαθιάς 0-1
Μελιτέας Μελίτης-ΑΣ Γιαννιτσά (30/1)
Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαϊκος 0-0

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Β. Γκολ

1.Άρης Παλαιοχωρίου 31 25-15
————————————————–
2.Βέροια 27 25-11
————————————————–
3.Νίκη Αγκαθιάς 26 13-6
4.ΠΟ Τρίγλιας 25 14-8
5.Αγροτικός Αστέρας 24 16-10
6.Εδεσσαϊκός 23 26-7
7.Μακεδονικός 21 13-14
8.Αλμωπός Αριδαίας 21 16-10
9.ΑΣ Γιαννιτσά 17 14-11
————————————————–
10.ΑΠΕ Λαγκαδά 13 11-11
11.Ολυμπιακός Κυμίνων 10 5-16
12.ΠΑΟ Κουφαλίων 10 12-22
13.Ερμής Αμυνταίου 6 6-29
14.Μελιτέας Μελίτης 5 12-38
*Εκκρεμεί η 13η αγωνιστική (23/1)
*Ερμής Αμυνταίου, ΑΠΕ Λαγκαδά, ΑΣ Γιαννιτσά και Βέροια έχουν ένα ματς λιγότερο (Ερμής και ΑΠΕΛ θα παίξουν στις 30/1)

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 23/1)
ΠΑΟ Κουφαλίων-Ερμής Αμυνταίου
ΠΟ Τρίγλιας-Μακεδονικός
ΑΠΕ Λαγκαδά-Νίκη Αγκαθιάς
Αλμωπός Αριδαίας-ΑΣ Γιαννιτσά
Άρης Παλαιοχωρίου-Εδεσσαϊκος
Βέροια-Αγροτικός Αστέρας
Μελιτέας Μελίτης-Ολυμπιακός Κυμίνων


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %