Κατηγορία: ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ζωντανή μετάδοση για τον 3ο Αγώνα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας & Ατομικής Χρονομέτρησης HTTC 2019
0 0
Read Time3 Minute, 22 Second

Στη μάχη 76 οδηγοί

Τις προσπάθειες 76 οδηγών θα φιλοξενήσει το Αυτοκινητοδρόμιο Μεγάρων το ερχόμενο Σαββατοκύριακο, για τον 3ο γύρου του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ταχύτητας και του επάθλου ατομικής χρονομέτρησης Hellenic Time Trial Challenge.

Στην πίστα θα αναμετρηθούν ξανά οι δύο θηριώδεις Lamborghini Huracan της Formula Saloon, με οδηγούς τους «Samino» και Π. Σολδάτο, με τον πρώτο να έχει κατεβάσει το ρεκόρ πίστας στα 57″ 389 στον προηγούμενο αγώνα. Θα το δούμε άραγε να σπάει για άλλη μια φορά; Δίπλα τους θα βρεθούν για πρώτη φορά δυνατοί συνδυασμοί με αξιοζήλευτες επιδόσεις σε Αναβάσεις: ο Σ. Παπαδόπουλος με Ford Escort RS2000, ο Κ. Ζυγογιάννης με Audi A3 και ο Γ. Σταυρουλάκης με Honda Civic Type R, αλλά και ο Γ. Σαρταμπάκος με Skoda Fabia.

Περισσότερα Skoda Fabia, και συγκεκριμένα 11, θα δούμε φυσικά στο ΣΟΑΑ Ενιαίο Skoda, με τους δύο αγώνες που θα διεξαχθούν αυτό το ΣΚ να αποτελούν τον 9ο και τον 10ο γύρο του. Ο Ι. Χαραλαμπόπουλος προηγείται μετά την Ανάβαση Δημητσάνας, όμως δεν έχει εξασφαλίσει τον τίτλο, τον οποίο διεκδικούν επίσης ο Ε. Κουκέας και ο Σ. Γαλεράκης που ακολουθούν στη βαθμολογία. Περιμένουμε με αγωνία τις μάχες που θα καθορίσουν τη συνέχεια αυτού του πολύ ανταγωνιστικού θεσμού.

Η πάντα πολυπληθής Ομάδα Ε συγκεντρώνει 12 συμμετοχές. Στους γνώριμους πρωταγωνιστές της κατηγορίας Κ. Καρμανιόλα (Ford Sierra RS Cosworth), Ε. Καλκούνο (BMW M3 E30), Γ. Μαραβέλια (BMW 318iS) και Η. Τσαγγαρά (Opel Astra F GSi), έρχεται να προστεθεί ο Γ. Κεχαγιάς, ο οποίος μετά την κατάκτηση του φετινού Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ράλλυ Χώματος με ένα Ford Fiesta R5, θα οδηγήσει στην πίστα των Μεγάρων το γνωστό Ford Sierra RS Cosworth.

Ο Π. Ευθυμίου με Ford Escort RS Cosworth δεν θα έχει ανταγωνισμό για την κλάση Α8, όμως στην Ομάδα Α θα τρέξει ακόμη ο Α. Τζαβάρας (Opel Astra F GSi Α7), οι Χ. Μπουροθανασόπουλος, Γ. Παπαδόπουλος και Γ. Σηφάκης που σχηματίζουν την Α6, οδηγώντας Honda Civic SiR, Peugeot 206 XS και Citroen Saxo VTS, αντίστοιχα, αλλά και ο Π. Κανσός, ο οποίος εκτός από το VW Golf GTi της Ομάδας Ε, θα οδηγήσει και ένα Peugeot 106 Rallye Α5. Για την πρωτιά στην Ομάδα Ν θα κοντραριστούν οι Κ. Κάκος και Β. Κοκλάνης, αμφότεροι με Mitsubishi Lancer Evo IX N4, αλλά και ο Δ. Γιαννούλης με Honda Civic Type R Ν3. Στην πάντα ανταγωνιστική κλάση Ν2, ο νικητής του προηγούμενου αγώνα Ρ. Καίσαρ θα έχει αυτή τη φορά 6 αντιπάλους, με νέα έλευση τον «Filon», που προέρχεται από τον χώρο των ράλλυ.

Τα 8 Ιστορικά που θα απολαύσουμε στα Μέγαρα είναι το Ford Sierra Cosworth 4×4 του Μ. Σταφυλοπάτη, το Ford GT40 του Α. Εδιπίδη, οι δύο Porsche 911 των Π. Πουλιάδη και Δ. Χαραλαμπάκη η Alfa Romeo Alfetta GTV 2.5 του Χ. Αναστασιάδη, το Ford Escort RS2000 του Δ. Σκεπασιανού, το Ford Sierra RS Cosworth του Ν. Μαργέτη και το Peugeot 309 GTi του Ι. Τσαλαματά.

Στο έπαθλο ατομικής χρονομέτρησης Hellenic Time Trial Challenge θα αγωνιστούν 23 οδηγοί. Στην κορυφαία κατηγορία Extreme, η οποία συγκεντρώνει και τις περισσότερες συμμετοχές, οι συνήθεις πρωταγωνιστές Μ. Γεωργιάδης (Toyota MR2) και Δ. Γαζέτας (Subaru Impreza WRX STi) θα έχουν αυτή τη φορά να αντιμετωπίσουν μεταξύ άλλων και 3 Legend Cars, με οδηγούς τους Δ. Αμαξόπουλο, Ι. Φαμπιάτου και Μ. Καλογηράτο -γνωστά σε όλους ονόματα από τον χώρο των ράλλυ, των αγώνων ταχύτητας και του καρτ. Στην κατηγορία Sport θα αγωνιστούν 7 οδηγοί, με τους Ε. Ντελμπεντέρη (Mazda MX-5) και Σ. Σταύρου (Peugeot 106) να συνεχίζουν την κόντρα τους για την κορυφή όπως στον προηγούμενο αγώνα, ενώ στην πιο νορμάλ κατηγορία Stock το αντίστοιχο ντουέτο είναι οι «0+» (Lotus Elise 111S) και Δ. Δημολάς (Audi TTS).

Οι αγώνες αυτού του Σαββατοκύριακου αποτελούν τον 5ο γύρο της Super Season 2018-2019, του θεσμού που θα αναδείξει τον Υπερπρωταθλητή κάθε κατηγορίας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, αλλά και του HTTC. Οι νικητές θα κερδίσουν τη δωρεάν συμμετοχή τους στο Πρωτάθλημα του 2020.

Ο αγώνας διοργανώνεται από την Ελληνική Λέσχη Αυτοκινήτου Δυτικής Αττικής, με την έγκριση της Επιτροπής Αγώνων της ΟΜΑΕ

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Ζωντανά ο 4ος Γύρος Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Dragster στις Σέρρες
0 0
Read Time27 Second

Το σαββατοκύριακο 14 και 15 Σεπτεμβρίου το αυτοκινητοδρόμιο Σερρών και η Serres Drag Race θα φιλοξενήσει τον 4ο αγώνα του πρωταθλήματος Drag Racing.

Ο αγώνας θα γίνει από την ΛΕΝΟΕ υπό την αιγίδα της ΟΜΑΕ και της ΑΜΟΤΟΕ ,και το δικό σας κανάλι , το Sportal tv , θα είναι εκεί για όλους τους φίλους σε Ελλάδα και Εξωτερικό που θέλουν να παρακολουθήσουν τον αγώνα.

Συντονιστείτε το Σάββατο και την Κυριακή στην συχνότητα του Sportal και δείτε ζωντανά τις μάχες των αγαπημένων σας αθλητών ,με τα χρονόμετρα,όπου και να βρίσκεστε.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Ο «τελικός» των… τελικών μόνο στο Sportaltv!
0 0
Read Time1 Minute, 5 Second

Είχαν αμφότεροι μία εξαιρετική πορεία στη μεγαλύτερη διάρκεια της κανονικής σεζόν του Πρωταθλήματος, πλέον όμως είναι αναγκασμένοι να συγκρουστούν για το εισιτήριο που προσφέρει άνοδο στις επαγγελματικές κατηγορίες του ελληνικού ποδοσφαίρου!

Ιωνικός και Αιολικός αναμετρώνται την προσεχή Κυριακή (12/5, 15:00) στο δημοτικό γήπεδο της Νεάπολης, στον επαναληπτικό αγώνα που θα κρίνει ποια από τις δύο ομάδες θα πανηγυρίσει τον πολυπόθητο στόχο.

Το ισόπαλο 2-2 από το πρώτο ματς, το απόγευμα της περασμένης Κυριακής στη Μυτιλήνη, έχει αφήσει εκκρεμότητες που θα πρέπει να διευθετηθούν στο δεύτερο ματς, έχει προσφέρει όμως και ένα ισχνό προβάδισμα στους Νικαιώτες του Δημήτρη Αρναούτη, που με τη δύναμη της έδρας και την ώθηση του κόσμου τους, θα επιδιώξουν να υπερασπιστούν αυτό που θα κρατούν στα χέρια τους από το πρώτο λεπτό…

Από την άλλη, οι νησιώτες του Απόστολου Στύλου θα επιχειρήσουν να αμφισβητήσουν το προβάδισμα του αντιπάλου τους και να γράψουν μία «χρυσή» σελίδα στην ιστορία τους, κάτι που θα έρθει μόνο με νικηφόρο αποτέλεσμα ή με ισοπαλία με πολλά γκολ.

Να σημειωθεί ότι στην περίπτωση που και ο δεύτερος αγώνας ολοκληρωθεί με 2-2, οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν στην ημίωρη παράταση και, εφόσον χρειαστεί, στη διαδικασία των πέναλτι.

Τον «τελικό» των… τελικών θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ζωντανά μέσα από τη διαδικτυακή πλατφόρμα του Sportaltv!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Άγιος Ιερόθεος-Αιολικός ζωντανά στο Sportaltv!
0 0
Read Time38 Second


Η επιστροφή των ομάδων του 7ου ομίλου στην αγωνιστική δράση μετά το ρεπό της περασμένης εβδομάδας, βρίσκει το ενδιαφέρον στο… κατακόρυφο! Σε μία από τις πλέον ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις της Κυριακής για την 15η αγωνιστική, ο Άγιος Ιερόθεος υποδέχεται στο γήπεδο της Χωράφας τον Αιολικό, σε παιχνίδι που εκ προοιμίου χαρακτηρίζεται αμφίρροπο.
Οι Περιστεριώτες του Πάρη Κωνσταντακόπουλου θέλουν να πετύχουν μία δεύτερη συνεχόμενη νίκη μετά από εκείνη στη Χαλκίδα πριν από δύο εβδομάδες, προκειμένου να πλησιάσουν ακόμη περισσότερο την παραμονή στην Κατηγορία.
Από την άλλη, οι Μυτιληνιοί του Απόστολου Στύλου θα επιδιώξουν να πετύχουν εκείνο το τρίποντο, που θα κάνει τον στόχο της δεύτερης θέσης να μοιάζει ακόμη πιο κοντινός.
Την αναμέτρηση θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ζωντανά μέσα από τη διαδικτυακή πλατφόρμα του Sportaltv.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 8ου ομίλου
0 0
Read Time42 Second

Τα αποτελέσματα
ΑΕ Ερμιονίδας-Μανδραϊκός 3-0
ΑΕ Λέρνας-Παναρκαδικός 3-0
Πάμισος-ΑΟ Κατασταρίου αναβλ.
Αστέρας Βλαχιώτη-Καλαμάτα 1-0
Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου 0-1
ΑΟ Εικοσιμίας-Ασπρόπυργος 0-4
ΑΟ Υπάτου-Παναργειακός 0-1

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Β. Γκολ

1.Καλαμάτα 39 24-3
————————————————–
2.Παναργειακός 36 27-5
————————————————–
3.Ασπρόπυργος 35 33-5
4.ΑΟ Κατασταρίου 25 18-10
5.ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου 25 19-11
6.ΑΕ Ερμιονίδας 24 15-9
7.ΑΟ Υπάτου 18 12-9
8.Μανδραϊκός 17 14-18
9.Αστέρας Βλαχιώτη 17 17-25
—————————————————
10.Αμβρυσσέας Διστόμου 17 17-14
11.Παναρκαδικός 16 20-24
12.ΑΕ Λέρνας 12 9-20
13.Πάμισος 4 7-34
14.ΑΟ Εικοσιμίας 1 0-45
*ΑΟ Υπάτου και ΑΟ Εικοσιμίας έχουν ένα ματς λιγότερο (παίζουν την Τετάρτη)

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
ΑΕ Λέρνας-ΑΕ Ερμιονίδας
Μανδραϊκός-Πάμισος
Παναρκαδικός-Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΟ Κατασταρίου-Αμβρυσσέας Διστόμου
Καλαμάτα-ΑΟ Εικοσιμίας
ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου-ΑΟ Υπάτου
Ασπρόπυργος-Παναργειακός

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 7ου ομίλου
0 0
Read Time31 Second

Τα αποτελέσματα
Καλλιθέα-Χαραυγιακός 1-1
Θύελλα Καμαρίου-Απόλλων Ερέτριας 3-0
Αιολικός-Κόρινθος 4-0
Αιγάλεω-Άγιοι Ανάργυροι 2-1
ΑΟ Χαλκίδας-Άγιος Ιερόθεος 0-2
Ηλυσιακός-Πανθηραϊκός 1-1

Βαθμολογία (14 αγωνιστικές)
Β Γκολ

1.Αιγάλεω 37 31-11
—————————————————-
2.Ηλυσιακός 27 20-10
—————————————————-
3.Αιολικός 25 18-10
4.Πανθηραϊκός 22 18-13
5.Άγιοι Ανάργυροι 20 12-10
6.Άγιος Ιερόθεος 17 20-16
7.Θύελλα Καμαρίου 16 20-20
8.ΑΟ Χαλκίδας 15 9-15
—————————————————-
9.Κόρινθος 15 8-18
10.Χαραυγιακός 13 9-11
11.Καλλιθέα 12 7-8
12.Απόλλων Ερέτριας 5 6-36

Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Χαραυγιακός-Απόλλων Ερέτριας
Κόρινθος-Καλλιθέα
Άγιοι Ανάργυροι-Θύελλα Καμαρίου
Άγιος Ιερόθεος-Αιολικός
Πανθηραϊκός-Αιγάλεω
ΑΟ Χαλκίδας-Ηλυσιακός

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 6ου ομίλου
0 0
Read Time39 Second

Τα αποτελέσματα
Διαγόρας Ρόδου-Αχαρναϊκός 1-0
Ιάλυσος-Παναιγιάλειος 3-0
Νίκη Τραγανού-Παλληνιακός 2-2
Πανμοβριακός-ΠΑΟ Βάρδας 1-1
Θύελλα Ραφήνας-Αστέρας Αμαλιάδας 3-0
Πανηλειακός-Φοίβος Κρεμαστής 2-0
Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Αγ. Β. Γκολ

1.Ιάλυσος 14 37 28-6
———————————————————–
2.Διαγόρας Ρόδου 14 31 23-6
———————————————————–
3.ΠΑΟ Βάρδας 14 23 17-12
4.Παλληνιακός 14 22 23-17
5.Πανηλειακός 14 22 17-13
6.Θύελλα Ραφήνας 14 21 17-14
7.Διαγόρας Βραχνέικων 13 17 16-12
8.Νίκη Τραγανού 14 17 15-22
————————————————————
9.Πανμοβριακός 14 15 12-17
10.Αχαρναϊκός 13 14 13-11
11.Παναιγιάλειος 14 13 14-23
12.Φοίβος Κρεμαστής 14 8 7-24
13.Αστέρας Αμαλιάδας 14 3 2-27

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
Ιάλυσος-Διαγόρας Ρόδου
Αχαρναϊκός-Διαγόρας Βραχνέικων
Παναιγιάλειος-Νίκη Τραγανού
Παλληνιακός-Θύελλα Ραφήνας
ΠΑΟ Βάρδας-Πανηλειακός
Αστέρας Αμαλιάδας-Φοίβος Κρεμαστής
Ρεπό: Πανμοβριακός Ριόλου


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 5ου ομίλου
0 0
Read Time39 Second

Τα αποτελέσματα
Ατρόμητος Πειραιά-Αμπελακιακός 1-1
AE Νεάπολης-Κερατσίνι 2-3
Ιωνικός-Γιούχτας 0-0
Επισκοπή-Προοδευτική 0-2
ΑΟ Παλαιλόχωρας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2
ΠΟ Ατσαλένιου-ΟΦ Ιεράπετρας 3-2
Ρεπό: Εθνικός Πειραιά

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Αγ. Β. Γκολ

1.ΟΦ Ιεράπετρας 14 31 25-6
———————————————————–
2.Εθνικός Πειραιά 13 28 22-9
———————————————————–
3.Γιούχτας 14 24 17-8
4.Ιωνικός 14 23 12-9
5.Κερατσίνι 14 22 16-13
6.Επισκοπή 14 21 24-15
7.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 14 18 13-14
8.ΠΟ Ατσαλένιου 14 17 10-11
———————————————————–
9.Αμπελακιακός 13 16 11-16
10.Προοδευτική 14 15 9-13
11.ΑΟ Παλαιόχωρας 14 11 12-25
12.ΑΕ Νεάπολης 14 8 10-27
13.Ατρόμητος Πειραιά 14 8 10-25

Η επόμενη αγωνιστική (16η)
ΑΕ Νεάπολης-Ατρόμητος Πειραιά
Αμπελακιακός-Εθνικός Πειραιά
Κερατσίνι-Ιωνικός
Γιούχτας-ΑΟ Παλαιόχωρας
Προοδευτική-ΠΟ Ατσαλένιου
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΟΦ Ιεράπετρας
Ρεπό: Επισκοπή

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Γ’ Εθνική: Το πανόραμα του 4ου ομίλου
0 0
Read Time48 Second

Τα αποτελέσματα
ΑΟ Σελλάνων-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1
Νίκη Βόλου-ΑΟ Στυλίδας 8-0
ΓΣ Αλμυρός-Φωκικός 0-0
Απόλλων Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς 1-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.
Αστέρας Ιτέας-Πιερικός 2-1
ΑΣ Μετέωρα-Ολυμπιακός Βόλου 2-0

Βαθμολογία (15 αγωνιστικές)
Β. Γκολ

1.Νίκη Βόλου 38 42-4
————————————————–
2.Ολυμπιακός Βόλου 35 39-9
————————————————–
3.ΑΣ Μετέωρα 24 21-10
4.ΓΣ Αλμυρός 23 16-10
5.Αστέρας Ιτέας 22 18-13
6.Θησέας Αγριάς 20 14-19
7.ΑΟ Σελλάνων 19 17-15
8.Απόλλων Μακρυχωρίου 17 14-18
9.Πιερικός 16 18-19
—————————————————
10.Οικονόμος Τσαρ. 16 16-22
11.ΑΟ Στυλίδας 14 13-35
12.Φωκικός 12 8-19
13.Αχιλλέας Νεοκ. 11 13-23
14.Αναγέννηση Καρδ. 1 7-40
*Εκκρεμεί η 13η αγωνιστική (23/1)
*ΑΣ Μετέωρα και Αστέρας Ιτέας έχουν ένα ματς λιγότερο (θα παίξουν στις 30/1)

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 23/1)
ΑΟ Σελλάνων-Φωκικός
ΑΟ Στυλίδας-Θησέας Αγριάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου-Πιερικός
ΓΣ Αλμυρός-Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΣ Μετέωρα
Αστέρας Ιτέας-Οικονόμος Τσαριτσάνης

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %