Σαβ 19 Αυγ 2017

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Τελευταία ενημέρωση από sportal tv
Η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ......

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ, η κλήρωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας. Οι πρώτοι αγώνες θα διεξαχθούν, ως γνωστόν, την Τετάρτη 5/4 σε ώρα που θα ανακοινωθεί σύντομα από την Ομοσπονδία ενώ όσες ομάδες προκριθούν θα αγωνιστούν, για την 2η αγωνιστική, στις 12/4.

Όσον αφορά την κλήρωση, η Κυπελλούχος ΕΠΣΑΝΑ Ατλαντίδα θα ταξιδέψει στην Αργολίδα για να αντιμετωπίσει τον Αργοναύτη Νέας Κίου, η Κυπελλούχος Δυτ. Αττικής Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας θα υποδεχτεί το Λεωνίδιο, τα Σούρμενα που πήραν το Κύπελλο στην Αθήνα παίζουν εντός με τον Πυθαγόρα, ενώ μπάι περνά σε αυτή την 1η αγωνιστική το Κερατσίνι της ΕΠΣ Πειραιά.

Ας δούμε τα ζευγάρια στους 9 ομίλους :

1η αγωνιστική (5/4)

1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως

2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης

3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τριγλίας

2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – ΑΕ Αλεξάνδρειας

3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων

2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών

3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

4ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας

2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός

3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

5ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός

2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου

3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

6ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη

2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς

3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

7ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα

2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου

3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 2 – Νικητής 3

Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

8ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)

1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας

2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής

3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου

Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι

2η αγωνιστική (12/4)

Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1

Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι

9ος όμιλος

2η αγωνιστική (12/4)

1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος

2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας

3η αγωνιστική (19/4)

Νικητής 1 – Νικητής 2

Το πρόγραμμα μέχρι τον τελικό

Οι αγώνες του Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων, περιόδου 2016-2017, θα διεξαχθούν σε εφτά (7) αγωνιστικές, ως ακολούθως:

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Τετάρτη  05-04-2017

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Τετάρτη  12-04-2017

3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Τετάρτη  19-04-2017

4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Τετάρτη  26-04-2017

5η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Τετάρτη  03-05-2017

6η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Τετάρτη  10-05-2017

7η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Σάββατο  20-05-2017  Τελικός Αγώνας 

 
Αγ. Ιερόθεος
Προηγούμενο άρθρο
Αγ. Ιερόθεος
Ρόδος  VS Ιωνικού
Επόμενο άρθρο
Ρόδος VS Ιωνικού